NIEDZIELA, 14.07.2024
XV Niedziela Zwykła

Informacja dla gości, którzy będą z nami spędzali wakacje:
Msze Święte niedzielne: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.
Msze Święte w dni powszednie: 7.00, 18.00.

Przypominamy, że w naszej Parafii w soboty o 18.00 jest sprawowana Msza święta już z formularza niedzielnego. W każdą niedzielę na wszystkich Mszach świętych jest możliwość Spowiedzi świętej.

1. Serdecznie witamy wszystkich gości i letników, którzy z nami spędzą wakacje. Przypominamy, że układ Mszy świętych i Kancelarii Parafialnej w czasie wakacji nie ulega zmianie. W każdą niedzielę na wszystkich Mszach świętych jest możliwość Spowiedzi świętej.
  2. Tradycyjnie w lipcu i sierpniu nie będzie wydawana nasza gazetka parafialna. W czasie wakacji ogłoszenia i intencje będą dostępne na stronie internetowej naszej Parafii oraz wywieszane na gablocie w wejściu bocznym.
  3. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbierana jest taca inwestycyjna.
  4. Przypominamy o godnym stroju osób uczestniczących we Mszach świętych. Wysoka temperatura nie może być usprawiedliwieniem lekceważenia miejsca świętego.
  5. Parafia św. Stanisława BM w Siennicy informuje o postępowaniu zakupowym na remont kompleksu zakonnego (dach i odwodnienie). Szczegóły na naszej stronie internetowej w zakładce PRZETARG. Oferty można składać do 26 lipca 2024 roku do godz. 9.00.
  6. Można już zgłaszać intencje na Mszę świętą na cmentarzu 5 sierpnia o 18.00 oraz na Sumę odpustową 6 sierpnia o 11.00. Intencje przyjmujemy w niedzielę w zakrystii, a w dni powszednie w Kancelarii Parafialnej. Prosimy nie odkładać podawania intencji na ostatni tydzień.
  7. Legion Maryi zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Legionu na Jasną Górę 14 września. Zapisy w Legionie.
  8. Zapraszamy na spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 9.00.
  9. Organizatorzy XI Siennickiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę zapraszają pielgrzymów na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę 28 lipca 2024 r. bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. czyli około godz. 19:00 (na dziedzińcu naszego kościoła). Bardzo prosimy o obecność na tym spotkaniu. Jednocześnie informujemy, że od przyszłej niedzieli przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Siennickiej będzie wystawiona urna, do której można wrzucić intencje, prośby i podziękowania kierowane do Pani Jasnogórskiej, które zostaną zawiezione przez naszych pielgrzymów rowerowych i złożone w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Ta inicjatywa kierowana jest szczególnie do tych parafian, którzy z różnych względów nie mogą sami dotrzeć na Jasną Górę.

10. Przypominamy o pomocy w przyjęciu białostockich i drohiczyńskich pątników na Jasną Górę (4/5 sierpnia). Szczegóły w czasie ogłoszeń.

11. Zapowiedzi przedślubne: - Filip Marek Kloc, kawaler z Parafii Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolskim i Malwina Kot, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga). Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

ŚP. Stanisława Michalika z Bud Łękawickich,

ŚP. Bożennę Annę Jakubiak z Warszawy,

ŚP. Roberta Andrzeja Bińczaka z Warszawy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…