NIEDZIELA, 16.06.2024
XI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej błogosławimy kierowców i święcimy samochody oraz inne środki transportu (motocykle, rowery, itp.).
  2. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbierana jest taca inwestycyjna.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy świętej wieczornej.
  4. Na najbliższy czwartek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą dziękczynną na koniec roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy również poczty sztandarowe szkół z terenu naszej Parafii. Po Mszy świętej nagrodzimy dzieci, które zbierały naklejki. Prosimy o zabranie książeczek z naklejkami! Składamy Bóg zapłać Państwu Cieślakom za pomoc w nagrodzeniu dzieci.
  5. Na najbliższy czwartek na godz. 19.15 zapraszamy młodzież i dzieci z grona lektorów, ministrantów, scholi i oazy na spotkanie przy plebanii.
  6. Dziękujemy Kołu Różańcowemu Matki Bożej Fatimskiej z Siennicy za przekazanie ofiary na rzecz naszej Parafii.
  7. W piątek rozpoczynamy wakacje. Przypominamy, że mimo czasu wolnego obowiązuje nas przykazanie o obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. W naszej Parafii w wakacje układ Mszy świętych niedzielnych i w dni powszednie nie ulega zmianie. W związku z dużą frekwencją nie będzie kasowana Suma niedzielna o 12.30.
  8. We wtorek dzieci komunijne udały się na pielgrzymkę do Kodnia i Pratulina. Dziękujemy siostrze Joannie za organizację wyjazdu oraz rodzicom za okazaną pomoc.
  9. Przypominamy, że w naszej Parafii w każdą niedzielę po Mszy świętej o 7.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dziękujemy siostrze Iwonie, naszej organistce, za dar wspólnej modlitwy.
  10. Zapraszamy na 4-dniowy wyjazd autokarowy od 12 do 15 września br. W programie: Zakopane (Gubałówka, Krzeptówki), Pieniny (spływ Dunajcem, zamek Niedzica), Słowacja (Szczyrbskie Jezioro, Lewocza), Podhale. Przewidywany koszt to 940 złotych. W cenie autokar, noclegi z wyżywieniem, przewodnik i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu: 695 750 085.
  11. Wspólnota Męskiego Koła Żywego Różańca działająca przy naszej Parafii serdecznie zaprasza Panów w każdym wieku do wstąpienia w szeregi naszego Koła Różańcowego. Spotkania modlitewne odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00. Szczegółowe informacje uzyskać można u księży w zakrystii.
  12. Pielgrzymi rowerowi z naszej Parafii rozpoczynają przygotowania do XI Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Zapisy do udziału w pielgrzymce przyjmowane są pod numerami telefonu: 600 752 173 oraz 601 640 297. Zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania kierujemy szczególnie do siennickich Parafian. Wspólne wyjazdy treningowe odbywają się we wtorki i czwartki od godz. 19.00. Spotykamy się tradycyjnie przy domu naszych Sióstr Kapucynek.
  13. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    ŚP. Marka Ptasiewicza z Siennicy,
    ŚP. Stanisławę Wilk z Siennicy,
    ŚP. Romualdę Chmielewską z Bud Łękawickich,
    ŚP. Jana Leszka Żołądka z Pogorzeli,
    ŚP. Władysława Ładno z Mińska Mazowieckiego.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…