NIEDZIELA, 26.05.2024
UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Przenajświętszej Trójcy. To także dzień Matki. Nasze Mamy polecimy dobremu Bogu dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.30, aby żywym dobry Bóg błogosławił, a zmarłe wprowadził do swojego Królestwa.
  2. We wtorek, 28 maja wspominamy błog. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po Mszach świętych o 7.00 i 18.00 będzie możliwość adoracji relikwii błogosławionego, które przechowywane są w naszym kościele obok chrzcielnicy.
  3. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało (święto nakazane). Msze Święte tego dnia o 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o 12.30. Po Mszy Świętej o 11.00 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy ulicą Mińską i zawróci na rondzie ks. Łukasza Janczaka. Za pobożny udział w procesji pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny.
  4. Boże Ciało zapraszamy dziewczynki w strojach komunijnych do sypania kwiatów, a chłopców w albach do niesienia różańca w procesji po Mszy świętej o 11.00. Na procesję zapraszamy również tradycyjną asystę kościelną z feretronami.
  5. Zgodnie z tradycją we współpracy z biblioteką w Siennicy planujemy utworzyć w naszym kościele dywan kwiatowy na Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy o składanie płatków kwiatów w kruchcie kościoła, po lewej stronie za drzwiami w dniach 27-29 maja do godz. 18.00. Zapraszamy również na słowno - muzyczną adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez chór Kanon po procesji. Adorację zakończymy śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  6. Przez oktawę uroczystości Bożego Ciała po Mszach świętych wieczornych zapraszamy na procesję eucharystyczną po dziedzińcu kościelnym.
  7. W piątek obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  8. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako zbiorowa w intencjach polecanych Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
  9. W sobotę rozpoczynamy czerwiec – po Mszach świętych wieczornych zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.
  10. W sobotę, 1 czerwca obchodzimy Dzień dziecka. Tego dnia podczas Mszy świętej wotywnej o godz. 7.00 rano powierzymy Matce Bożej Siennickiej wszystkie dzieci.
  11. Intencje różańcowe na czerwiec: Intencja papieska - Za uchodźców - módlmy się, aby emigranci zmuszeni z powodu wojen i głodu do ucieczki znaleźli akceptację w krajach, które ich przyjmują. Intencja parafialna - Za dzieci komunijne - módlmy się za dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą, aby miały pragnienie bycia blisko Pana Jezusa i kochały Go całym sercem.
  12. Zapowiedzi przedślubne:
    - Konrad STRZESZEWSKI, kawaler z Parafii Kiczki i Aleksandra SZAJKOWSKA, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga).
    - Kamil KIELA, kawaler z Parafii Wielgolas i Aleksandra ZWIERZ, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza).
    Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    ŚP. Genowefę SALAMON z Siennicy,
    ŚP. Leszka WÓJCIKA z Żakowa,
    ŚP. Stanisława Mariana REMBIASZA z Borówka.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…