OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

Ogłoszenia duszpasterskie - 06.10.2024
XXVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  2. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszy Świętej o 18.00. Na gablocie ogłoszeń wywieszona jest lista dla wspólnot chcących prowadzić rozważania różańcowe. Dzieci w szczególny sposób zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16:30.
  3. naszej parafii czynnie działają i modlą się wspólnoty Róż Rodzinnych skupiających w swych grupach dorosłych. Chcemy powołać róże dla dzieci i młodzieży, brakuje nam około 23 osób. Obszerne informacje na ten temat oraz kontakt dla osób zainteresowanych na naszej stronie parafialnej.
  4. Kandydaci do sakramentu bierzmowana powinni się wykazać obecnością na 7 nabożeństwach różańcowych. Przychodzimy z indeksami, do których będzie wpisana obecność.
  5. Przypominamy o konkursie dla dzieci na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie. Dzieciom przy ich wykonaniu mogą pomagać rodzice i dziadkowie. Technika wykonania jest dowolna. Prace można składać w zakrystii do niedzieli, 20 października.
  6. Trwa zbiórka ziemniaków, warzyw i owoców na potrzeby kleryków naszego Seminarium Duchownego. Możemy je przynosić na plebanię w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej do soboty, 12 października.
  7. 26 października o godzinie 16:00 w bibliotece grupa młodzieży oazowej organizuje tzw. Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w tej modlitewnej inicjatywie połączonej z licznymi atrakcjami: będą zabawy, konkursy, jak również słodki poczęstunek.
  8. Zwracamy się z gorącym apelem o wyrzucanie bioodpadów w miejsca do tego wyznaczone. Nie wyrzucamy do kontenerów.
  9. Przy gazetkach parafialnych wyłożone są kartki do wpisywania imion naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić w modlitwie wypominkowej. Wypominki roczne to 12 Mszy Świętych zbiorowych w pierwsze poniedziałki miesiąca o 18.00. Wypominki jednorazowe to modlitwy w czasie Mszy świętej na cmentarzu 1 listopada, a 2 listopada w czasie procesji żałobnej. Jeżeli ktoś pragnie zgłosić wypominki zarówno jednorazowe, jak i roczne powinien wypełnić obie kartki. Wypominki przyjmujemy od jutra do 1 listopada.
  10. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 odczytamy imiona zmarłych z wypominek rocznych, a następnie o godz. 18.00 będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta. Jest to święto Matki Bożej Różańcowej, będziemy na wieczornej Mszy świętej modlić się również za wszystkie wspólnoty różańcowe naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i dziękczynienie za dar modlitwy różańcowej.
  11. W naszej parafii działa grupa AA. Za tydzień w niedzielę po Mszach Świętych będzie można wysłuchać świadectwa osób z AA.
  12. Przypominamy, że wnosząc opłaty dzierżawy za grób, należy ustalić kto jest jego dysponentem. Jeśli do grobu ma prawo więcej niż jedna osoba, pozostałe powinny napisać oświadczenie, że rezygnują z prawa do dysponowania grobem. Jest to prawo nałożone przez państwo na cmentarzu parafialnym i komunalnym. Dopiero posiadając takie oświadczenie można uiścić opłaty na kolejne 20 lat.
  13. W naszej parafii od 17 października 2024 zaczynają się "Warsztaty modlitwy i życia". Jest to cykl 15 spotkań dla osób szukających pogłębienia wiary. Zostało jeszcze kilka miejsc, bliższe informacje u Joanny.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik Idziemy.
  15. Zbiórka dla ministrantów nie odbyła się z powodów niezależnych od nas. Zapraszamy na spotkanie 12 października. Godzina 9:30 przy kościele.
  16. Dziękujemy Panom: Andrzejowi Mirosowi i Zbigniewowi Szlązkowi za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.