OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

Ogłoszenia duszpasterskie - 29.09.2024
XXVI Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za zebrane ofiary w ubiegłą niedzielę na rzecz powodzian.
  2. Dzisiaj czekają nas następujące wydarzenia:
  3. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Jarosława Kędzia. Wygłosi on do nas Słowo Boże. Po Mszach Świętych będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na przyszły rok, ofiary za kalendarz będą przeznaczone na dzieła misyjne Misjonarzy Oblatów.
  4. Spotkanie Kół Różańcowych po Mszy Świętej o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszamy.
  5. O godzinie 11:00 dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej, zostaną poświęcone i wręczone różańce. Wręczają Mamy.
  6. Tradycyjnie trwa zbiórka ziemniaków, warzyw i owoców na potrzeby kleryków naszego Seminarium Duchownego. Możemy je przynosić na plebanię w godzinach pracy Kancelarii Parafialnej do soboty, 12 października.
  7. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii na spotkania oazowe. Pierwsze organizacyjne wraz z rodzicami odbędzie się 4 października w piątek. O 18: 00 Msza święta, po niej spotkanie w salce.
  8. Rozpoczyna się październik – miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszy Świętej o 18.00. Na gablocie ogłoszeń wywieszona jest lista dla wspólnot chcących prowadzić rozważania różańcowe. Dzieci w szczególny sposób zapraszamy na różaniec w poniedziałki i środy o 16:30.
  9. Intencje różańcowe na miesiąc październik są dostępne na stronie internetowej Parafii.
  10. naszej parafii czynnie działają i modlą się wspólnoty Róż Rodzinnych skupiających w swych grupach dorosłych. Chcemy powołać róże dla dzieci i młodzieży, brakuje nam około 23 osób. Obszerne informacje na ten temat oraz kontakt dla osób zainteresowanych na naszej stronie parafialnej.
  11. Kandydaci do sakramentu bierzmowana powinni się wykazać obecnością na 7 nabożeństwach różańcowych. Przychodzimy z indeksami, do których będzie wpisana obecność.
  12. Tradycyjnie ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszy różaniec wykonany własnoręcznie. Dzieciom przy ich wykonaniu mogą pomagać rodzice i dziadkowie. Technika wykonania jest dowolna. Prace można składać w zakrystii do niedzieli, 20 października.
  13. Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  14. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. Przypominamy kandydatom do sakramentu bierzmowania o spowiedzi. W pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna.
  15. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza św. o godz. 8:00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu z Cudownym Wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 10.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem.
  16. Zwracamy się z gorącym apelem o wyrzucanie bioodpadów w miejsca do tego wyznaczone. Nie wyrzucamy do kontenerów.
  17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik Idziemy.
  18. Z dniem 1 października posługę w zakrystii kończy Maksymilian Duszczyk. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za rok jego pracy, którą traktował bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Z tym dniem posługę zakrystianki obejmą Siostry Kapucynki. Ofiary składane przy okazji pogrzebów i ślubów będą okazją do wsparcia ich jakże ważnej działalności misyjnej i ewangelizacyjnej. Ogarnijmy Maksymiliana i Siostry naszą serdeczną modlitwą.
  19. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom: Adamowi Zagrabskiemu, Grzegorzowi Padzikowi, Andrzejowi Mirosowi, Zbigniewowi Ślązkowi za wczorajszą pomoc przy pracach parafialnych. Bardzo serdeczne Bóg zapłać!