NIEDZIELA, 25.08.2024
XXI Niedziela Zwykła

1. Od dzisiaj wznawiamy wydawanie naszych „Wiadomości Parafialnych”. Dziękujemy panu Józefowi Kopie za pomoc w druku.
  2. Poniżej jest tekst podziękowań XI Siennickiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę.
  3. Składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszych Dożynek Parafialno - Gminnych, a w sposób szczególny mieszkańcom Zalesia i Bibliotece w Siennicy. Bóg zapłać!
  4. Dożynki Diecezjalne odbędą się w Parafii Dębe Wielkie dzisiaj – Msza św. o godz. 12.00. Dożynki Ogólnopolskie odbędą się na Jasnej Górze w niedzielę, 1 września – Msza św. o 11.00.
  5. Wędrownicy - organizacja skautingu katolickiego serdecznie zaprasza do swojej wspólnoty. Szczegóły: www.wedrownicy.pl Kontakt: p. Michał 888 907 203.
  6. Jutro, 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Mimo, że nie jest to święto nakazane zachęcamy do uczestnictwa w liturgii. W naszym kościele Msze święte o 7.00, 9.00, 18.00.
  7. W przyszłą, 1 września obchodzimy 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia sprawowana będzie Msza święta za poległych w obronie Ojczyzny o 12.30. Zapraszamy.
  8. W przyszłą niedzielę, 1 września o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Prosimy, aby dzieci zabrały tornistry i przybory szkolne do poświęcenia. Po Mszy świętej dzieci otrzymają nowe książeczki do wklejania obrazków z uczestnictwa w liturgiach niedzielnych. Od przyszłej niedzieli Msza święta o 11.00 będzie z kazaniem dla dzieci.
  9. Od poniedziałku, 26 sierpnia wchodzi w życie dekret Księdza Biskupa powołujący ks. Tomasza Połomskiego na wikariusza naszej Parafii. Oficjalnie powitamy księdza Tomasza w przyszłą niedzielę.
  10. Dzisiaj ks. Piotr jest ostatni dzień wikariuszem. Również decyzją Księdza Biskupa w związku ze stałym powiększaniem się naszej Parafii ks. Piotr będzie do nas przyjeżdżał jako dodatkowa pomoc duszpasterska, zwłaszcza w weekendy i święta (w miarę możliwości pogodzenia obowiązków służbowych).
  11. W związku, że zwiększa się ilość kapłanów w naszej Parafii od września br. będzie dodatkowa Msza święta w soboty o godz. 8.00 rano (także wotywna do MB Siennickiej będzie w pierwsze soboty o 8.00). Kancelaria Parafialna będzie czynna bez zmian, z wyjątkiem sobót (od 8.30 do 9.00).
  12. Zapowiedzi przedślubne:
    - Damian Borkowski, kawaler i Julia Weronika Parobczy, panna, oboje z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga),
    - Michał Szubert, kawaler z Parafii tutejszej i Kinga Grzebalska, panna z Parafii Zajezierze (zapowiedź II-ga),
    - Łukasz Wągrodzki, kawaler z Parafii Żeliszew Podkościelny, Aleksandra Orłowska, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź II-ga).
    Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
  13. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    ŚP.  Grażynę Kiełbasę z Pogorzeli.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…