NIEDZIELA, 05.02.2023

1. Dzisiaj po Mszach Świętych czytane jest sprawozdanie z wizyty kolędowej. Przyjęło nas 95% Parafian, a nasza Parafia z roku na rok się powiększa liczebnie. Wszelkie szczegóły są odczytywane w ramach ogłoszeń parafialnych.
  2. Dzisiaj jest Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 czytać będziemy imiona osób polecanych w wypominkach rocznych, a następnie o godz. 18.00 będzie w ich intencji sprawowana Msza Święta.
  4. Po przerwie świątecznej wracamy do tradycyjnej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 18.00 w intencjach zbiorowych.
  5. W najbliższą środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  6. W sobotę obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Msze Święte o 7.00 i 18.00 na których udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Osoby chętne do przyjęcia tego sakramentu powinny być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi). Jak mówi Katechizm Kościoła Katolickiego namaszczenie chorych powinny przyjąć osoby, które cierpią na poważną chorobę, są w niebezpieczeństwie śmierci lub są w podeszłym wieku. Sakrament ten można przyjąć wielokrotnie w życiu. Jak czytamy w Katechizmie (KKK 1510): Kościół w czasach apostolskich zna specjalny obrzęd przeznaczony dla chorych. Mówi o tym św. Jakub: "Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone".
  7. Składamy Bóg zapłać Siostrom i wszystkim osobom, które pomogły w uprzątnięciu dekoracji świątecznych z kościoła i dziedzińca.
  8. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    śp. Kazimierza Wasińskiego z Siodła
    śp. Marka Sabaka z Siennicy

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…