11 niedziela zwykła - 13.06.2021

Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

1. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30.
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  3. Wójt Gminy Siennica zaprasza na kolejna edycję Siennickich Spotkań Plenerowych w niedziela, 20 czerwca o godz. 15:00. Szczegóły na 4 s. gazetki.
  4. Jest propozycja 4-dniowego wyjazdu do Gdańska, Sopotu i Malborka w dniach od 24 do 27 czerwca br. Koszt 820 zł. W cenie przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, przewodnik, wstępy do zwiedzanych obiektów. Zapisy po nr 695750085. W związku z krótkim terminem zaliczkę w wysokości 400 zł należy wpłacić w najbliższą niedzielę 20.06.2021 po Mszy św. o godz. 7:30  i  9:00.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

1. Dariusz KOT, kawaler z parafii tutejszej i Justyna SIKORSKA, panna z parafii Jakubów – zapowiedź I
  2. Patryk – Arkadiusz SAŁAJCZYK, kawaler z parafii tutejszej i Kinga URBAŃSKA, panna z parafii Żuków – zapowiedź I

1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jerzego KRÓLAKA, l. 47 z Nowej Pogorzeli, Marcina ZWIERZA, l. 27 Gągoliny. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…