Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie parkować samochodów w bramie wjazdowej kościoła i na placyku przed dzwonnicą.
    Przypominamy również kierowcom parkującym na poboczach o obowiązku pozostawienia 1,5m chodnika dla pieszych.

XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017 roku

»W lipcu i sierpniu Msze Święte sprawowane są o godzinie 730, 900, 1100 i 1800.
    Nie ma Mszy o godzinie 1230.
»W dni powszednie Msze Święte sprawowane są o godzinie 700 i 1800. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą.
»Kancelaria parafialna czynna jest rano, w godzinach 800 - 900 oraz po południu w godzinach 1700 - 1745.
    Chrzty odbywają się w II, III, IV i (o ile będzie) V niedzielę miesiąca.
»Bardzo prosimy aby nie podrzucać śmieci do kontenerów przy cmentarzu.
    Prosimy również aby ponawiać opłatę za miejsce na cmentarzu po 20 latach od ostatniego pochówku. Opłata za grób pojedynczy wynosi 400zł.
»Dożynki parafialne odbędą się w tym roku 20 sierpnia o godzinie 1100, diecezjalne 27 sierpnia w Wołominie, a ogólnopolskie 3 września na Jasnej Górze.
»Prosimy, aby dekorację na tegoroczne dożynki parafialne, na dziedzińcu przed kościołem, przygotowali mieszkańcy Bestwin.
»W przyszłym tygodniu odbędzie się zbiórka do puszek, z której dochód zostanie przekazane na potrzeby wyżywienia pielgrzymów.
»Dnia 30.07.2017 (niedziela) po Mszy Świętej o godzinie 900 odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.
    Zapraszamy wszystkie osoby chętne do wspólnej modlitwy różańcowej.
»W dniu 19.08.2017 (sobota) jest organizowany jednodniowy wyjazd do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie.
    Trasa obejmuje Świętą Lipkę, Stoczek Klasztorny oraz Gietrzwałd. Koszt to około 100zł. W cenę wliczony jest przejazd autokarem, przewodnik oraz obiad.
    Zapisy przyjmowane są w Kołach Różańcowych lub pod numerem telefonu 695 750 085. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w kwocie 50zł.
»W I niedzielę września (03.09.2017) o godzinie 1000 rozpoczynamy kurs przedmałżeński.
»Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin.
    Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
»
W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:

• Michał Wilk, lat 29 z Pogorzeli.
Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.
»Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  • Kamil Tomaszewski, kawaler z parafii Latowicz i Eliza Magdalena Czajka, panna z parafii tutejszej;
  • Bartłomiej Gruba, kawaler z parafii tutejszej i Dorota Magdalena Kopaczewska, panna z parafii św. Trójcy w Latowiczu;
  • Jan Tadeusz Jarek, kawaler z parafii tutejszej i Olga Bogumiła Zakrzewska, panna z parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie;
  • Kamil Kowalczyk, kawaler z parafii tutejszej i Anna Agnieszka Żak, panna z parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim.
»Bardzo prosimy aby intencje na zamówione Msze Święte podawać 2 tygodnie wcześniej w mianowniku.

» Zachęcamy do czytania prasy katolickej;
    do nabycia są tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.
Święty Michale Archaniele! wspomagaj nas w walce, a przeciw nie­godziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromiċ raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastę­pów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąċ do piekła. Amen.

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen