„Baśnie Andersena”.
„Królowa Śniegu”


— „... a jego uczniowie porwali zwierciadło i biegali z nim wszędzie, podstawiając je ludziom znienacka przed oczy; i cieszyli się, i śmieli, kiedy przerażony człowiek zasłaniał oczy ręką. A potem nieraz sam nie wiedział, który świat jest prawdziwy: czy ten, który ogląda co dzień, czy tamten, który ujrzał w zaklętym zwierciadle.”

— Opowieśċ o diabelskim zwierciadle, zimnej jak „lód” Królowej Śniegu i szkodach, jakich ich połączenie może nam wszystkim przynieśċ.
  Także o tym, że prawdziwa przyjaźń i miłośċ, nie boją się, i są w stanie pokonaċ każde diabelstwa.


Królowa Śniegu – Częśċ...  pierwsza  druga  trzecia  czwarta  piąta  szósta  siódma


„Brzydkie kaczątko”


— Niewesołe przygody małego, brzydkiego kaczątka, z którym nikt na podwórku i w lesie nie chciał się bawiċ — i co wyrosło z kaczątka...


Brzydkie kaczątko — Częśċ...    „pierwsza”    „druga”    „trzecia”


„Czarodziejskie krzesiwo”

— Opowieśċ o brzydkiej czarownicy, rezolutnym żołnierzu i pięknej księżniczce a także o trzech psach z oczami jak…ale o tym SZA!…„Calineczka”


— Piękna baśń o maleńkiej, bardzo maleńkiej dziewczynce i jej niezwykłych przygodach z żabą, polną myszką i grubym kretem, i jak się to skończyło…„Rusałeczka”


— Smutna historia biednej syrenki, Rusałeczki, tak bardzo zakochanej w księciu a który nic a nic o tym nie wiedział…

Rusałeczka — Częśċ... „pierwsza”    „druga”


„Kalosze szczęścia”


— Niezwykłe kalosze, spełniające nasze najskrytsze marzenia — każdy chciałby mieċ takie kalosze. Tylko — czy aby na pewno byłoby nam z tym dobrze? Przeczytajcie, co wydarzyło się ludziom, którzy nosili „Kalosze szczęścia”.


Kalosze szcząścia — Częśċ... „pierwsza”    „druga”    „trzecia”    „czwarta”    „piąta”| powrót do startu |    | powrót do czytelni |