WIDEO — medialna biblioteka parafii św. Stanisława BM.

Ewolucja metod nauczania matematyki

1962: Drwal sprzedał ciężarówkę tarcicy za sumę 100$. Wiedząc, ze koszt produkcji drewna wynosi 4/5 jego ceny, oblicz zysk drwala.

1972: Drwal sprzedał ciezarowkę tarcicy za sumę 100$. Wiedząc, ze koszt produkcji wyniósł 4/5 jego ceny, czyli 80$, oblicz zysk drwala.

1982: Drwal dokonał wymiany zbioru T tarcicy na zbiór P pieniędzy. Moc zbioru P wyrażona w liczbach kardynalnych wyniosła 100, przy czym każdy z jego elementów wart jest 1$. Zaznacz w kwadratowej tabeli 100 punktów, aby przedstawić graficznie elementy zbioru P. Zbiór kosztów produkcji zawiera 20 elementów mniej niż zbiór M. Przedstaw zbiór K jako podzbiór M i odpowiedz na pytanie: jaka jest moc zbioru Z zysku wyrażoną w liczbach kardynalnych?

1992: Drwal sprzedał ciężarówkę tarcicy za 100$. Koszt produkcji drewna wyniósł 80$, a zysk drwala 20$. Zakreśl liczbę 20.

2002: Ścinając stare piękne i bezcenne drzewa, ekologicznie niezorientowany drwal zarobił 20$. Co myślisz o takim sposobie na życie? W podgrupach postarajcie się przygotować teatrzyk przedstawiający, jak czuja się leśne ptaszki i dzika zwierzyna.

wygrzebane w internecie

Powrót do parafialnej strony głównej.   Powrót do biblioteki mediów